TAİDER National Summits


1.Family Business Summit

Friday, November 29, 2013

TAIDER’s 1st National Family Business Summit will be held in Istanbul Grand Tarabya Hotel on 29-30 November 2013. We expect for the candidate members besides members of Family Business Network (TAIDER) to attend this summit which is the first national organization that gathers the family businesses in Turkey. The summit will gather the owners and young generation representatives of family businesses, scholars, business environment and nongovernmental organizations, and shed light on family business network that is the life blood of the economy of the country, on matters of institutional management, decision making process in family businesses and future planning.

Friday, the 29th of November, being the first day of the event, is designed for all participants, and Saturday the 30th of November 2013 is designed for next generations.

Objective:

As consistent with the core requirements of the family businesses of our country,

- Enabling the producing, encouraging and spreading of knowledge,
- Institutionalizing of family businesses, profitable sustainable growth, and supporting future generations,
- Supporting their developing of management principles for generating more added value,
- Constituting the network of sharing, communication and relationship among families,
- Popularizing the best national and universal practices.

Who may attend:
- Owners of Family businesses and family members
- Future generation members of family businesses
- Senior professional executives of family businesses
- Scholars, consultants and representatives of nongovernmental organizations


Keynote Speech

Şerife İnci Eren

Chairperson of TAIDER Executive Board,
Inci Holding A.Ş. Executive Board Member


Details

Main Speaker

Dr.Mehmet Dudaroğlu

Vice President and General Manager of EKU
Chairperson of TAYSAD Executive Board


Details

1. Parallel Session (11:30 – 12:45)

Mehmet Semih Söylemez
Executive Board Member and CEO
of AGT A.Ş.

Details
Doğan Cüceloğlu
Psychologist & Communication Specialist

Details

2. Parallel Session (11:30 – 12:45)

Agah Uğur
CEO of Borusan A.Ş.

Details

3. Parallel Session (14:15 – 15:30)

Dr. Haluk Alacaklıoğlu
Family Companies Advisor

Details

4. Parallel Session (14:15 – 15:30 )

Firuzhan Kanatlı
Chairperson of Eti Corporate
Group Executive Board

Details
Oğuz Babüroğlu
Founding Director of Arama
Participatory Management Consultancy,
Lecturer, Writer

Details

5. Panel (16:00 – 17:30)

Murat KOLBAŞI
Chairperson of Arzum A.Ş.
Executive Board

Details
Ahmet Bayraktar
Acting Chairperson of Bayraktar Holiding A.Ş.
Executive Board

Details
Dr.Artunç Kocabalkan
Moderator, Chairperson of IFC-I, Member of TKYD Executive Board

Details
Meltem KURTSAN
Shareholder of Kurtsan Holding INC

Details
Tarkan Kadooglu

Chairperson of Kadooglu, Corporate Group Executive Board


Details

6. Parallel Session (14:15 – 15:30)

TAMÁS KURTI
Vice President of KÜRT Corp.

Details

Member Supporters

Ernst & Young
UBS Bank
Avea

Katılımcının

İrtibat Kurulacak Kişi Bilgileri


Konaklama Bilgisi


  • * Zirve süresince simultane tercüme mevcuttur.
  • ** İlk kayıt yaptıran sıralamasıyla katılımcılar kabul edileceğinden ve sınırlı sayıda katılımcıya yer verileceğinden kayıt için lütfen geç kalmayınız. Son kayıt tarihi 30 Ekim 2015’tir.

Katılım ve Ödeme Şartları

6 Kasım Programı Ücretleri
7 Kasım Tek Günlük Katılım Ücretleri
* 7 Kasım Gelecek Nesiller Özel Programı, yalnızca gelecek nesil üyelerin katılımına özeldir. 6 Kasım etkinliğine katılan aile şirketleri bünyesindeki gelecek nesiller için ücretsizdir.

Konaklama Ücretleri (Etkinlik Oteli - Calista Luxury Resort);
  • Single / Tek Kişilik Oda Fiyatı KDV dahil 82 Euro/gece
  • Double / Çift Kişilik Oda Fiyatı KDV dahil 120 Euro/gece
* Konaklama fiyatları, 5 Kasım, 6 Kasım ve 7 Kasım konaklamaları için geçerli olup otel, “A la Carte Her şey Dahil” konseptte hizmet vermektedir. Konaklama; giriş günü öğle yemeği ile başlayıp çıkış günü kahvaltı ile sona ermektedir.

A la Carte Her şey Dahil konsepte; kahvaltı (ana restoran), öğle yemeği (ana restoran ve snack sunumlar Timo Restaurant), çay, kahve, pasta ve minik kurabiyeler saati (Cafe Calista), akşam yemeği (ana restoran), late night büfe, minibar (soft içecekler ve bira ile günlük olarak doldurulmaktadır.), restoranlardaki şişe şarapları, girişte meyve sepeti ve şarap, fitness center, hamam, sauna, buhar banyosu, kar çeşmesi, jakuzi, açık ısıtmalı havuz, kapalı ısıtmalı havuz, tenis ve ekipmanları, masa tenisi, boccia, aerobik, su jimnastiği (kapalı havuzda), sinema, disco ve wi-fi internet dahildir.

* Konaklama fiyatlarına katılım ücreti dahil değildir. Konaklama ödemeleri Euro olarak, belirtilen Euro hesabına yapılmalıdır.

* Etkinlik oteli ile yapılan sözleşme gereğince, ödeme sonrası kesinleşen kayıtlar ve konaklamalar için iptal kabul edilememektedir.

Banka Bilgileri

Katılım Ücreti Ödemeleri için (TL Hesabı)
Hesap Adı : TVG Venü Grup Organizasyon Reklam Tic. Ltd. Şti.
Banka Adı : Garanti Bankası
Şube Adı : Barbaros Bulvarı
Şube Kodu : 741
Hesap No : 6299637 (TL)
IBAN No : TR19 0006 2000 7410 0006 2996 37
Konaklama Ücreti Ödemeleri için (Euro Hesabı)
Hesap Adı : TVG Venü Grup Organizasyon Reklam Tic. Ltd. Şti.
Banka Adı : Garanti Bankası
Şube Adı : Barbaros Bulvarı
Şube Kodu : 741
Hesap No : 9098028 (Euro)
IBAN No : TR60 0006 2000 7410 0009 0980 28
(*) CAPTCHA Nedir?
"CAPTCHA" bilgisayar ve insanları ayırmakta kullanılan bir test sistemidir. Deforme edilmiş bir resim şeklinde görünen rastgele oluşturulmuş harf ve/veya rakam dizisi ile bir metin kutusu olmak üzere iki temel parçadan oluşur. Testi geçmek ve insan olduğunuzu kanıtlamak için resimde gördüğünüz karakterleri metin kutusuna girmeniz yeterlidir.

“Ailede Birlik, İşletmede Sürdürülebilirlik” konulu 1. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nin ülkemiz ekonomisinde önemli bir yere sahip olan aile şirketleri için çok verimli geçeceğine inanıyorum.

Aile işletmeleri; aile içinde bir kuşaktan diğer bir kuşağa devredilebilen işletmeler olup ekonominin temel kurumlarındandır. Ömrünü sonsuz olarak varsaydığımız işletmelerin yaşamlarını aile içindeki ilişkilerini tehlikeye düşürmeden sürdürmeleri gerekir. Bu nedenle aile işletmelerinin sürdürülebilir olup büyümesi ve kuşaklararası devredilme süreci ekonominin önemli dinamiklerindendir. TAİDER’in düzenlediği “Ailede Birlik, İşletmelerde Sürdürülebilirlik” konusunun ele alındığı I. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nde sürdürebilirlik, karar alma süreçleri, kurumsal yönetim, gelecek nesil planlaması ve iletişim gibi aile işletmeleri için değer yaratacak konular çok önemlidir.

“Ailede Birlik, İşletmede Sürdürülebilirlik” konulu 1. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nin ülkemiz ekonomisinde önemli bir yere sahip olan aile şirketleri için çok verimli geçeceğine inanıyorum.

Küçük Ev Aletleri sektörünün öncü markası Arzum da, bir aile şirketi çatısı altında hayat buldu. 1966 yılında temelleri atılan şirketimiz; büyüme aşamasında verilen isabetli kararlarla, klasik anlamda “aile şirketi” yapısından uzaklaşarak, kurumsallaşma için gerekli adımları kararlılık ve cesaretle atabildi. Ve bunun neticesinde bugün bulunduğumuz pazarda lider marka konumuna yükseldik.

Bu süreçte yaşadıklarımızı,  tecrübelerimizi paylaşmanın ve diğer şirketlerin yaşadığı benzer deneyimleri dinlemenin karşılıklı fayda sağlayacağı ve ilham vereceği inancındayım.

Zirvenin başarılı geçmesini diliyorum.

Türkiye Aile İşletmeleri Derneği olarak 29-30 Kasım’da gerçekleşecek TAİDER 1.Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi için aile şirketlerinin neredeyse hepsini ilgilendiren çok ama çok önemli konuların konuşulacağı ve tartışılacağı, çok kompakt, 1 günlük bir program hazırladık. Katılımclıların kendi aile şirketlerinin ve de ailelerinin daha başarılı ve sürdürülebilir olmalarını sağlayacak birçok faydalı bilgi ile ayrılacaklarına eminim. Çok değerli konuklarımızdan bu konuları dinlemek, sorularını yönlendirmek ve de diğer aile şirketlerinden gelmiş kişiler ile bu konularda bilgi paylaşımında bulunmak, aile şirketlerinin gelecek ile ilgili planlarını daha net yapmalarını sağlayacaktır diye düşünüyorum. Herkesi, zirvemizde bizlerle birlikte olmaya davet ediyorum….

Türkiye genelinde Aile işletmelerinin oluşturduğu ve uluslararası bir kuruluş FBN nin de üyesi olan TAİDER çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmekte. Bir yılı aşkın süredir farkındalığı arttırmak aile işletmelerinin sürdürülebilirliğinin önemi vurgulamak ve kurumsallaşma çalışmalarına ışık tutmak amaçlı bir seri tanıtım ve bilgilendirme toplantıları yapılmıştır.

Taider çalışmalarında aile şirketlerinin sürdürülebilir olmasını önemsemektedir. Bu bağlamda Gelecek Nesillerin farkındalığını arttırmak, şirketlerde verimli çalışmalarını sağlayacak eğitimlere de önem vermektedir.
İlk kurulduğu günden beri hedeflediği Taider Zirvesini Kasım ayında gerçekleştirecektir. Bu Zirve Türkiye genelinde birçok aile şirketi kurucuları konuşmacı olarak katılacaktır. “Ailede birlik, İşletmede Sürdürülebilirlik” teması ile gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz Zirvemiz İstanbul Büyük Tarabya Oteli’nde gerçekleşecek. 29 Kasım’ın tüm üyelerimize, 30 Kasım’ın sadece gelecek nesil üyeleri için düzenlenen program yer alacaktır.

“Ailede birlik, işletmelerde sürdürebilirliği ana temamız olarak ele aldığımız derneğimizin bu değerli ilk zirvesi, katılımcılara şüphesiz hem bireysel hemde kurumsal bilgi cenneti olacaktır. Yurt dışına bağlı olduğumuz Family Business Network (FBN) oluşumunda da tekrarlanan ve derneğimizin, haliyle zirvemizin en keyifli yanlarından biri ‘Aileler için aileleler tarafından’ olmasıdır. Zirvemizdeki oturumlarda yer alan değerli aile mensuplarının bilgilerinden ve tecrübelerinden yararlanacağımız, paylaşımların hepimize faydalı olacağı bu oluşumda görüşmek dileğiyle.”

Ülkemiz ekonomisinin aslında aile işletmelerinden oluştuğu, istihdamın da yine bu işletmelerce gerçekleştirildiği bilinen bir gerçek. Buna karşılık yayın organlarının güncel olarak yansıtmadığı ve belki kamuoyunca pek de bilinmeyen ise aile işletmelerinin barındırdığı potansiyel ve yürütülecek akıllı politikalar ile ülkemiz ekonomisini hızla geliştirme gücüne sahip esas kitle olduğudur.

TAİDER, ülkemizde önemli bir eksikliği dolduruyor ve ülke gündemine aile işletmelerini taşıyor. Aile işletmelerinin bu ülkenin gerçek yaratıcı gücünü oluşturduklarının farkına varmalarına ve en önemlisi aralarında dayanışma yaratmalarına olanak sağlıyor. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi ile TAİDER’in çok daha etkin bir varlık göstereceğine inanıyoruz.

Türkiye için bir ilki gerçekleştirerek Aile İşletmeleri Derneği’ni kuranlar, şimdi de yine bir ilki gerçekleştirerek Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’ni hazırlıyorlar.

Ülkenin dört bir tarafından gelecek katılımcılar bu organizasyon sayesinde kendileri gibi Aile İşletmesi üyesi olan bireylerle tanışma fırsatı bulacaklar. Bu anlamda birbirlerine yaşadıkları tecrübeleri aktarma şansını yakalarlarken, yanlış ve doğru örneklerden ders alarak kendi şirketlerinde iyi yönetim uygulamalarını hayata geçirebilecekler.
Tabii ki zirveye konuşmacı olarak katılacak değerli isimlerin yapacakları sunumlar çok önemli bilgilere erişmeye fırsat tanıyacak. Tüm bu sebepler bir araya gelince TAİDER 1.Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi kaçırılmaması gereken bir organizasyon olarak karşımıza geliyor. Bu nedenle büyük bir heyecanla 29-30 Kasım tarihlerini bekliyor olacağım.

Login Password

Login Password


WATCH OUR INTRODUCTION VIDEO

OUR MEMBERS

Corporate Members

E-Newsletter Subscription