Değerli Üyelerimiz,

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği 5. faaliyet yılında “Ailede Birlik İşletmede Sürdürülebilirlik” sloganımızla üyelerimizden aldığımız güç ve güvenle çalışmalarımıza devam ediyor.

Beş yıl önce 40 kurucu üye ile yola çıkan iş ailelerimizin yolculuğu, “ülkemizin, aile şirketlerinin nesillere devirde en başarılı ülke olmasını sağlamak”  gelecek hedefiyle 140 aile şirketi üyesi, 450 bireysel üyeye ulaştı. Aile şirketlerinin sürdürülebilirlik yolculuğunda başlangıçtan bugüne birlikte yol aldığımız tüm üyelerimize ve paydaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.

Uluslararası Aile İşletmeleri Ağı (FBN-I, Family Business Network International) paydaşı olan TAİDER, diğer örgütler arasında gerek üye sayısı gerekse uygulamaları ile dikkat çekmeye devam etmektedir. Uluslararası FBN tarafından düzenlenen dünya zirvelerinin 28.si, bu yıl 08-11 Kasım tarihleri arasında Gran Kanarya Adası, İspanya’da gerçekleşecek. Dünyanın önde gelen aile şirketlerinin konuşmacı olarak yer alacağı bu evrensel platformda derneğimizi ve ülkemizi temsilen tüm üyelerimizi aramızda görmek isteriz.

Her yıl düzenlediğimiz Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nin bu yıl 5.sini 03-04 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştiriyoruz. Sayın Ali Koç’un açılış konuşmasıyla başlayacak ve birbirinden değerli konuşmacıların yer alacağı zirvenin tarihlerini şimdiden ajandanıza kaydetmenizi tavsiye ederim.

Bu yıl hayata geçirdiğimiz TAİDER Aile İşletmeleri Akademisi eğitim içerikleri, aile işletmelerinin ihtiyaçlarına yönelik derneğimiz tarafından hazırlanmış özel ve özgün tasarımlardır. Eğitimlerin aile işletmelerimizin nesiller boyu sürecek yolculuğunda attığınız adımları güçlendirmenize destek olacağına yürekten inanıyoruz.

Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Projemiz ile aile şirketlerinde sürdürülebilirlik bilincinin gelişmesini ve kurumsal sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyerek bu alanda çalışmalar yapan; çalışanlar, çevre, toplum ve gelecek nesiller açısından fark yaratan işletmelerin teşvik edilmesini amaçlıyoruz.  Sürekli gelişen ve yaşayan bu projede yer alarak aile işletmelerimizin gelecek planlarında farkındalık yaratmaya devam ediyoruz.

TAİDER’in bu başarılı yolculuğunda geldiği noktada çok büyük emeği olan Kurucu Başkanımız Sayın Şerife İNCİ EREN’e, geçmiş dönem başkanımız Sayın Sumer TÖMEK BAYINDIR’a ve 2017-2019 döneminde verecekleri destekler için değerli yönetim kurulu arkadaşlarıma, tüm üyelerimize ve değerli paydaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunarım.

Sevgi ve saygılarımla,

Aydın ÖĞÜCÜ

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

Yaklaşan Etkinlikler

Uluslararası FBN 14. Gelecek Nesil Zirvesi

28 Nisan 2018 Cumartesi

Belçika

Aileler Buluşması BURSA

29 Nisan 2018 Pazar

Bursa

TAİDER Akademi Stratejik Yönetim

05 Mayıs 2018 Cumartesi

İzmir

TAİDER 6. Olağan Genel Kurulu

12 Mayıs 2018 Cumartesi

Kuşadası, Aydın

TOPLANTI İZMİR

17 Mayıs 2018 Perşembe

İzmir

Uluslararası FBN Polaris Çalışmaları

08 Haziran 2018 Cuma

İtalya

Kurumsal Üyelerimiz

YUKARI ÇIK