TAİDER Ulusal Zirveler


TAİDER 4. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi

21 Ekim 2016 Cuma

“Aile Şirketlerinde Yenilikçi Olma, Zorlukları Aşma, İlham Verme” temasıyla TAİDER 4. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi, 21-22 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti

“Vasatlığın ötesine çok çalışmayla geçebiliriz”

Zirvenin açılış konuşmasında TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sumer Tömek Bayındır şöyle dedi: “Yenilikçilik için ilham ve yaratıcılığın içimizden gelmesini beklemek yerine, her yeni şeyin bir yeniden düzenleme olduğu ve bizden öncekilerin birikim, bilgi, fikirleri üzerine inşa edildiğini fark etmeliyiz. Çoğunluğun vasat olduğu bu düzende, vasatlığın ötesine çok çalışmayla geçebiliriz. Kendimizden aşırı beklentilere girmek yerine, işe koyulmalıyız. Bu düşünce kanımca biz aile işletmeleri için çok önemlidir. Gelişen dünya ekonomisi aile işletmelerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyar hale gelmiştir. Bu sebeplerledir ki aile işletmeleri olarak sürdürülebilir bir gelecek inşa etme yolunda yeniliklere açık olmayı, birbirimizin deneyimlerinden yola çıkarak, birbirimizle paylaşarak ve birbirimize destek olarak zorlukları aşmayı, bizden sonraki kuşaklarında aynı hassasiyet, bilinç ve kültürle yola devam edebilmeleri için onlara ilham vermeyi son derece önemsiyoruz.”

“Aile şirketleri için proje bazlı teşvik sürecine başlıyoruz”

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Başdanışmanı Adnan Yıldırım’ın da olduğu açılışta Sayın Yıldırım “Kuruluşundan beri TAİDER’in yanında yer aldım. Aile işletmeleri ülkemiz ekonomisi için önemli yer teşkil ediyor. Aile şirketleri için proje bazlı teşvik sürecine başlıyoruz. İhracatınızı ve pazar payınızı arttırmak için her türlü aktiviteleri destekliyoruz.” dedi.  Açılış konuşmasından sonra Sayın Yıldırım’a TAİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Marmara Pamuklu Mensucat Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Öğücü tarafından TAİDER rozeti  takdim edildi.

“Doğru liderlik birlikte uçmayı gerektirir”

Adnan Yıldırım’ın ardından zirvenin açılış konuşmasını yapan YGA (Young Guru Academy) kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman doğru liderlik konusunu ele aldı .“Aile kültürü aile işletmeleri için vazgeçilmez ve en önemli faktördür. Aile kültürü iş yapış şekillerine doğrudan etki eder. Bu kültürü yerleştirecek olanlar özgür, özgün ve özgüvenli bireylerdir yani liderlerdir. Çift kanatlı bu liderler birlikte uçmayı da becerebilmiş olanlardır” dedi.

“Aile şirketlerinde ben değil biz olmalıyız”

Açılış sonrası gerçekleşen paralel oturumlarda; konuklar Prof. Dr. Acar Baltaş yönetiminde Ender Alkoçlar ve Neslişah Alkoçlar Düzyatan’dan “Aile Şirketlerinde Başarı” konusunu dinleme fırsatı buldular.

Alkoçlar Turizm Otel Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ender Alkoçlar; “Aile şirketlerinde ben değil biz olmalıyız. Yetkileri devretmek için şirket içinde iyi yetişmiş çalışanları hazırlamak ve aile bireylerinin işi sevdirerek işe başlatmak gerekmektedir”  İfadelerini kullandı. Kendi firmasını kuran Neslişah Alkoçlar Düzyatan “Kendi tecrübelerimi edinmek için şirketimi kurdum. En zorlandığım konulardan bir tanesi ise markalaşma aşamasıydı. Bu süreçte sürekli ailemin tecrübelerinden yararlandım” dedi. Oturum yöneticisi Sayın Baltaş, “Başarı hikayeleri kadar başarısızlık hikayeleri de önemlidir. Başarısızlıklara olumsuz bir anlam yüklememeliyiz, onlar önemli tecrübelerdir.” ifadelerini kullandı.

“Güçlü bir aile iletişiminin üç ana unsurunu güven, yetenek ve ortam”

Diğer paralel oturumda Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve TAİDER üyesi olan R. Serkan Aktaş ile Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı Sami Erol Aktaş Holding’in kurumsallaşma hikayesini paylaştılar. Sayın Erol kurumsallaşmada kurum kültürünün önemli olduğunu belirtti ve kurum kültürünün gelişmesi için en önemli unsurun tüm paydaşların, hissedarların, müşterilerin bütünsel olarak dengelenmesi gerektiğini aktardı. R. Serkan Aktaş ise “Güçlü bir aile iletişiminin üç ana unsuru güven, yetenek ve ortamdır. Aile anayasası ile aile üyeleri kendilerini güvende hisseder” dedi.

“Farklı sesler farklı nesiller” panelinde aile şirketi sahipleri ve gelecek nesilleri konuştu. 

Nöronüs Nöron Eğitim Merkezi Kurucusu Mustafa Bayındır yönetiminde “Farklı Nesiller Farklı Sesler” başlığı ile gerçekleşen panelde TAİDER üyeleri olan Shoe City, Volkan İtfaiye Araçları, Kilsan ve Helvacızade şirketlerinin kuruluşlarından bugüne dek nesiller boyu çalışmaları paylaşıldı.

Shoe City Yönetim Kurulu Üyesi Candan Çilingiroğlu, “Kurtuluş savaşı sırasında büyüklerimiz milli mücadele için ayakkabıcılığa başlamış. Ailemiz günümüze kadar işimizi geliştirerek getirmiştir. Aileye gelin olarak geldim ancak aldığım eğitim sayesinde eşimin işinin parçası oldum.” dedi.

Volkan İtfaiye Araçları Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Tecim “İşe başladığımda ilk önce şirket logosunu değiştirmek istedim. Aile şirketimizin lideri olan babam ‘sen burada ol yeter, istediğini değiştir’ dedi. Bu benim için çok önemli bir deneyimdi” ifadelerini kullandı.

Kilsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Fuat Ekmekçioğlu “Dedemin babamlara verdiği değerleri hala koruyoruz. Bu değerler memleket için çalışmak ve topluma güven vermek.” diye konuştu.

Helvacızade Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Taha Büyükhelvacıgil “Başarılı olmak için sabırlı olmak gerekmektedir. Çünkü şirketleri sonraki nesillere devretmek için bu özellik zamanla kazanılmaktadır ve işe yaramaktadır.” dedi.

“Aile işletmeleri yeniliklere açıktır ve risk alırlar.”

Zirvenin öğleden sonraki paralel oturumlarında Kovvan Ortak İnovasyon Platformu Kurucusu Emre Özbek yönetiminde Şölen İcra Kurulu Başkanı Elif Çoban “İnovasyon ve Aile Şirketlerinde Girişimcilik” konusunda deneyimlerini paylaştı. Markalaşma ve girişimcilik konularında hikayelerini paylaşan Çoban “Herkesin üretmediği ürünleri ürettik ve ihracatta başarılıyız. Aile işletmeleri yeniliklere açıktır ve risk alırlar. Bu aile şirketlerinin avantajlarıdır.” ifadelerini kullandı.

Aile ofisleri aile bireylerinin hayallerini gerçekleştirmek ve sonraki nesillere güçlü kültürel miras bırakmak amacını da taşıyor”

Eş zamanlı olarak gerçekleşen diğer oturumda V22 Uluslararası Danışmanlık Kurucusu Deniz Mısır yönetiminde İnci Aile Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı Şelale Zaim, Menka A.Ş. Yönetici Direktörü Ali Çebi “Aile Ofisinin Ailenin Sürdürülebilirliğindeki Rolü” konu başlığında paylaşımlarda bulundular. Şelale Zaim “Aile ofisinde uzun dönemli yatırımlara ağırlık vermekteyiz ve aile servetini nesiller ötesine taşımayı hedefliyoruz.” dedi. Sayın Çebi, “Aile bireylerini aile ofisinin yararına inandırmak uzun ve zor bir süreçti. Aile ofisimiz aile bireylerinin hayallerini gerçekleştirmek ve sonraki nesillere güçlü kültürel miras bırakmak amacını da taşıyor.” diye konuştu.

“Sağlam hayaller, hayallere bağlı planlar ve planlara bağlı eylemlerimiz olmalı”

Zirvenin ilk gününün kapanış konuşmasını gerçekleştiren Dr. Şaban Kızıldağ “sağlıklı bir ruh hali için insan çalışmayı sevmeli, yaptığı işi severek yapmalı,  ait olduğunu hissetmeli ve sağlam bir inancı olmalı. Sağlam hayaller, hayallere bağlı planlar ve planlara bağlı eylemlerimiz olmalı” ifadelerini kullanan Kızıldağ, aile şirketleri için ‘kesintisiz çalışma, koşullara ayak uydurma, kurumsal kalite, kurumsal kimlik, kişisel kalite “ formülünün nasıl yakalanacağı konusunda ipuçları verdi.

“Gelecek nesil; konusunun uzmanı olmalı, sahada olmalı ve çok çalışmalıdır

Zirvenin ikinci günü Arkan & Ergin JPA International Kurumsal Finans ortağı Doğan Taşkent “Yenilikçi Bakış Açısı Geliştirme” konu başlığında tüm nesillere açık olarak gerçekleştirdiği oturumda “Yenilikçiliğin tanımı çokça yapılmaktadır. Ancak ilk ve doğru tanımı; ‘pazarda başarı göstermiş buluş’ açıklamasıdır. Başarıya ulaştığımız gün kendimizi sorgulamaya başlamalıyız. Gelecek nesil; konusunun uzmanı olmalı, sahada olmalı ve çok çalışmalıdır” ifadelerini kullandı. Ardından sadece gelecek nesil üyelerine açık gerçekleşen oturumlara geçildi. “Aile Şirketlerimizde Yenilikçilik ile Gelişim” konusunda konuşma yapan Taşken “Piyasada var olmak için ya yenilikçilik ile avantaj sağlanmalı ya da fiyat üzerinden avantaj sağlanmalı” dedi ve girişimcilik becerilerini; bilgi, yetenek, bağlantılar, finansal varlıklar, itibar, güvenilirlik, tutku ve bağlılık olarak açıkladı.

Öğle yemeğinin ardından zirvenin son oturumunda TAİDER üyesi ve Canpa Holding Yönetim Kurulu üyesi Murat Özcan yönetiminde gerçekleşen “Gelecek Nesillerden Girişimcilik Hikayeleri” konulu panelde TAİDER üyeleri Tila Kompozit Yönetim Kurulu Burak Darcan ve Sekizgen Kurucusu ve Genel Müdürü Onur Eren aile şirketi gelecek nesil üyelerine ilham veren girişimcilik hikayelerini paylaştılar.

TAİDER 4. Ulusal Aile işletmeleri Zirvesi

“Aile Şirketlerinde Yenilikçi Olma, Zorlukları Aşma, İlham Verme”

21-22 Ekim 2016, İstanbul

 

21 Ekim 2016, Cuma

09.00-10.00 Kayıt, Çay ve Kahve Servisi

10.00-10.15 Hoş Geldiniz ve Açılış Konuşmaları

Sumer Tömek Bayındır – TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı

10.15-11.00 Açılış Konuşması 

4B Liderlik – Birlikte Başarmayı Başaran B..... Liderler

Sinan Yaman – YGA (Young Guru Academy) Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı

11.00-11.15 Çay ve Kahve Servisi

11.15-12.30 Paralel Oturumlar               

1. Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Profesyonel Yöneticiler

Serkan Aktaş – Aktaş Holding A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi

Sami Erol – Aktaş Holding A.Ş İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi

2. Aile Şirketlerinde Başarı

Ender Alkoçlar – Alkoçlar Turizm Otel Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Neslişah Alkoçlar Düzyatan – Raya Organik Kurucu

Oturum Yöneticisi: Prof. Dr. Acar Baltaş – Baltaş Grubu Kurucu Ortağı

12.30-13.30 Öğle Yemeği

13.30-14.45 Panel

Farklı Nesiller Farklı Sesler

Candan Çilingiroğlu – Çilingiroğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Duygu Tecim – Volkan İtfaiye A.Ş.  Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Müdürü

M. Fuat Ekmekçioğlu – Kilsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür

Kadir Taha Büyükhelvacıgil – Helvacızade Grubu Yönetim Kurulu Üyesi, Zade Vital Türkiye Uluslararası Satış ve Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü

Oturum Yöneticisi: Mustafa Bayındır – Nöronüs Nöron Eğitim Merkezi Eğitmen ve Profesyonel Koç

14.45-15.00 Çay ve Kahve Servisi

15.00-16.15 Paralel Oturumlar

1. İnovasyon ve Aile Şirketlerinde Girişimcilik

Elif Çoban – Şölen İcra Kurulu Başkanı

Oturum Yöneticisi: Emre Özbek – Kovvan Ortak İnovasyon Platformu Kurucu

2. Aile Ofisi’nin Ailenin Sürdürülebilirliğindeki Rolü

Şelale Zaim – İnci Aile Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Çebi – Menka A.Ş. Yönetici Direktörü

Oturum Yöneticisi: Deniz Mısır – V22 Uluslararası Danışmanlık A. Ş. Kurucu

16.15-17.15 Kapanış Konuşması

Sürdürmemek için MAZERET YOK

Dr. Şaban Kızıldağ – Kareli Defter Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Kurucu Başkanı

Kokteyl

* Simultane tercüme mevcuttur.

* TAİDER, konuşmacılar ve içerikte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

22 Ekim 2016, Cumartesi  

10.00-11.00 Yenilikçi Bakış Açısı Geliştirme (Tüm nesillere açıktır.)

Doğan Taşkent – Arkan & Ergin JPA International Kurumsal Finans Ortak

11.00-11.30 Çay ve Kahve Servisi

11.30-12.30 Aile Şirketlerimizde Yenilikçilik ile Gelişim (yalnızca gelecek nesil üyelerine açıktır)*

Doğan Taşkent – Arkan & Ergin JPA International Kurumsal Finans Ortak

13.00-14.30 Öğle Yemeği

14.30-16.30 Panel (yalnızca gelecek nesil üyelerine açıktır)*

Gelecek Nesillerden Girişimcilik Hikayeleri

Onur Eren - Sekizgen A.Ş. Kurucu ve Genel Müdür

Burak Darcan - Tila Kompozit A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Oturum Yöneticisi: Murat Özcan- Canpa Holding A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi

16:30 Kapanış

  

*22 Ekim 2016 Gelecek Nesiller Özel Programı’nda saat 11.30’dan sonraki oturumlar yalnızca gelecek nesil üyelerin katılımına özeldir.

** TAİDER, konuşmacılar ve içerikte değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 


Konuşmacılar

Sinan Yaman

YGA (Young Guru Academy) Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı 


Detaylar
R. Serkan Aktaş
Aktaş Holding – Yönetim Kurulu Üyesi

Detaylar
Duygu Tecim

Volkan İtfaiye A.Ş. - Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Müdürü


Detaylar
M. Fuat Ekmekçioğlu

Kilsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür


Detaylar
Kadir Taha Büyükhelvacıgil

Helvacızade Grubu Yönetim Kurulu Üyesi, Zade Vital Türkiye Uluslararası Satış ve Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü


Detaylar
Candan Çilingiroğlu

Çilingiroğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi


Detaylar
Şelale Zaim

İnci Aile Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı


Detaylar
Elif Çoban
Şölen Yönetim Kurulu Üyesi- İcra Kurulu Başkanı

Detaylar
Dr. Şaban Kızıldağ
Kareli Defter Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Kurucu Başkan

Detaylar
Sami Erol
Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı

Detaylar
Ali Çebi
Menka A.Ş. Yönetici Direktörü

Detaylar
Ender Alkoçlar

Alkoçlar Turizm Otel Grubu Yönetim Kurulu Başkanı


Detaylar
Doğan Taşkent

Arkan & Ergin JPA InternationalKurumsal Finans Ortak


Detaylar
Neslişah Alkoçlar Düzyatan
Raya Organik - Kurucu

Detaylar

Oturum Yöneticisi

Mustafa BAYINDIR

Nöronüs Nöron Eğitim Merkezi, Eğitmen ve Profesyonel Koç, TAİDER Üyesi

 


Detaylar
Prof. Dr. Acar Baltaş

Baltaş Grubu Kurucu Ortağı


Detaylar
Murat ÖZCAN

Canpa Holding Yönetim Kurulu Üyesi, TAİDER Üyesi


Detaylar
Emre Özbek
Kovvan Ortak İnovasyon Platformu Kurucu

Detaylar
Deniz Mısır
V22 Uluslararası Danışmanlık A. Ş. Kurucu

Detaylar

22 Ekim Panel (14.30-16.30)

Burak Darcan
Tila Kompozit  A.Ş. Genel Müdürü

Detaylar

Akış Yöneticisi

Ayçe Bükülmeyen
Köşe Yazarı, TV Sunucu

Detaylar

Üye Destekçiler

UBS
Garenta
Arzum
AGMER
ERMETAL
İTA Hukuk Bürosu
JIMMY KEY
KİLSAN
LİLA KAĞIT

Katılımcının

İrtibat Kurulacak Kişi Bilgileri


Konaklama Bilgisi


  • * Zirve süresince simultane tercüme mevcuttur.
  • ** İlk kayıt yaptıran sıralamasıyla katılımcılar kabul edileceğinden ve sınırlı sayıda katılımcıya yer verileceğinden kayıt için lütfen geç kalmayınız. Son kayıt tarihi 30 Ekim 2015’tir.

Katılım ve Ödeme Şartları

6 Kasım Programı Ücretleri
7 Kasım Tek Günlük Katılım Ücretleri
* 7 Kasım Gelecek Nesiller Özel Programı, yalnızca gelecek nesil üyelerin katılımına özeldir. 6 Kasım etkinliğine katılan aile şirketleri bünyesindeki gelecek nesiller için ücretsizdir.

Konaklama Ücretleri (Etkinlik Oteli - Calista Luxury Resort);
  • Single / Tek Kişilik Oda Fiyatı KDV dahil 82 Euro/gece
  • Double / Çift Kişilik Oda Fiyatı KDV dahil 120 Euro/gece
* Konaklama fiyatları, 5 Kasım, 6 Kasım ve 7 Kasım konaklamaları için geçerli olup otel, “A la Carte Her şey Dahil” konseptte hizmet vermektedir. Konaklama; giriş günü öğle yemeği ile başlayıp çıkış günü kahvaltı ile sona ermektedir.

A la Carte Her şey Dahil konsepte; kahvaltı (ana restoran), öğle yemeği (ana restoran ve snack sunumlar Timo Restaurant), çay, kahve, pasta ve minik kurabiyeler saati (Cafe Calista), akşam yemeği (ana restoran), late night büfe, minibar (soft içecekler ve bira ile günlük olarak doldurulmaktadır.), restoranlardaki şişe şarapları, girişte meyve sepeti ve şarap, fitness center, hamam, sauna, buhar banyosu, kar çeşmesi, jakuzi, açık ısıtmalı havuz, kapalı ısıtmalı havuz, tenis ve ekipmanları, masa tenisi, boccia, aerobik, su jimnastiği (kapalı havuzda), sinema, disco ve wi-fi internet dahildir.

* Konaklama fiyatlarına katılım ücreti dahil değildir. Konaklama ödemeleri Euro olarak, belirtilen Euro hesabına yapılmalıdır.

* Etkinlik oteli ile yapılan sözleşme gereğince, ödeme sonrası kesinleşen kayıtlar ve konaklamalar için iptal kabul edilememektedir.

Banka Bilgileri

Katılım Ücreti Ödemeleri için (TL Hesabı)
Hesap Adı : TVG Venü Grup Organizasyon Reklam Tic. Ltd. Şti.
Banka Adı : Garanti Bankası
Şube Adı : Barbaros Bulvarı
Şube Kodu : 741
Hesap No : 6299637 (TL)
IBAN No : TR19 0006 2000 7410 0006 2996 37
Konaklama Ücreti Ödemeleri için (Euro Hesabı)
Hesap Adı : TVG Venü Grup Organizasyon Reklam Tic. Ltd. Şti.
Banka Adı : Garanti Bankası
Şube Adı : Barbaros Bulvarı
Şube Kodu : 741
Hesap No : 9098028 (Euro)
IBAN No : TR60 0006 2000 7410 0009 0980 28
(*) CAPTCHA Nedir?
"CAPTCHA" bilgisayar ve insanları ayırmakta kullanılan bir test sistemidir. Deforme edilmiş bir resim şeklinde görünen rastgele oluşturulmuş harf ve/veya rakam dizisi ile bir metin kutusu olmak üzere iki temel parçadan oluşur. Testi geçmek ve insan olduğunuzu kanıtlamak için resimde gördüğünüz karakterleri metin kutusuna girmeniz yeterlidir.

Giriş Şifreniz

Giriş Şifreniz


TANITIM VİDEOMUZU İZLEYİN

ÜYELERİMİZ

Kurumsal Üyelerimiz

E-Bülten Aboneliği