Kuzey Yıldızı Programı

TAİDER Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Programı'nın Amacı

Kuzey Yıldızı Programı’nda amacımız aile şirketlerinin sürdürülebilir iş modelleri geliştirmelerine katkı sağlamak, tüm yıl dahilinde gerçekleştireceğimiz etkinlikler ile iyi örnekleri birbirinden öğrenerek paylaşmak ve program dahilindeki aile şirketlerinin sürdürülebilirlik yolculuğundaki gelişimini sağlama yönünde itici güç oluşturmaktır.

TAİDER Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Program Kapsamı

“Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Programı” sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyerek bu alanda çalışmalar yapan, çalışanlar, çevre, toplum ve gelecek nesiller açısından fark yaratarak ülke ekonomisine değer katan aile işletmelerinin teşvik edilmesini amaçlıyor. Program için başvuran şirketler, sunulacak değerlendirme raporu sayesinde gelişmiş ve geliştirilecek alanlarını tespit etme imkânı elde edecek.

Program sürecinde eğitilen “Değerlendiriciler” hem kuramsal hem de uygulama bilgisi ile öğrenme ve öğrendiklerini kendi şirketlerinde de uygulama olanağı bulacak. Projenin en önemli çıktısının, TAİDER bünyesinde eğitilmiş ve uygulamada bulunmuş değerlendiriciler kazanmak olması bekleniyor.

Kuzey Yıldızı Programı'na Katılım Koşulları

TAİDER Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Programı’na başvuracak aile şirketlerinin sanayi, ticaret, hizmet faaliyeti olması, halka açıklık oranının en fazla %40 olması, hisselerinin en az %50’sinin aile(ler) kontrolünde bulunması gerekmektedir.

 

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

 

 

TANITIM VİDEOMUZU İZLEYİN

ÜYELERİMİZ

Kurumsal Üyelerimiz

E-Bülten Aboneliği