Etkinlikler

Etkinlikler

Organizasyonlarda Kuşak Karması

23 Eylül 2016 Cuma Sheraton Otel

Aile Şirketleri Bursa’da “Organizasyonlarda Kuşak Karması”nı Konuştular

Ülkemizdeki aile şirketlerinin kurumsallaşmasını ve kârlı sürdürülebilir büyümesini destekleyerek, ülkemiz ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Bursa temsilciliğinin düzenlediği ve Yönetim Danışmanı Evrim Kuran’ın sunduğu “Organizasyonlarda Kuşak Karması” konulu toplantıda, 21. Yüzyılın iş yaşamında değişenler ve iş dünyasında farklı kuşakların buluşması gündeme getirildi.

TAİDER, toplantılarında aile şirketlerindeki ihtiyaçların saptanması, sorunların çözümü, değerler yönetimi, güven ilişkisinin korunması, ailede uyuşmazlıkların etkin yönetimi, kurumsallaşma gibi aile şirketleri açısından önem taşıyan konuları gündeme taşıyor. Son olarak “Organizasyonlarda Kuşak Karması” başlıklı toplantıda TAİDER üyeleri, Bursa’dan ve ülkemizin önde gelen firmalarından temsilciler Bursa’da bir araya geldi.

150’ye yakın üye aile şirketi ile toplamda 450 üyesi olan TAİDER tarafından, Sheraton Otel’de düzenlenen ve toplantıda, Yönetim Danışmanı Evrim Kuran örneklerle önemli paylaşımlarda bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sumer Tömek Bayındır, derneğin en özgün yönünün deneyim paylaşımı ve birbirinden öğrenme olduğunun altını çizerek Türkiye ekonomisinin lokomotifi aile şirketlerinin büyük çoğunluğunun ikinci nesilden üçüncü nesile geçiş aşamasında olması nedeniyle kritik bir dönemde olunduğunu belirtti. Bayındır, dernek misyonunun çok özel olması ve alanında Türkiye’deki tek dernek olarak aile şirketi üyelerinin ihtiyaçlarına doğrudan cevap verebilecek platformlar yaratmasının önemini vurguladı. 

TAİDER Bursa Temsilcisi ve Gelecek Nesil Komitesi Eşbaşkanı Berna Kırcı Aşiroğlu TAİDER bünyesinde gerçekleştirilen etkinliklerle, gelecek nesil üyelerinin TAİDER’e ve şirketlerine karşı aidiyet duygularının arttığını belirtti. Gelecek Nesil Komitesi Eşbaşkanı Burak Darcan ise katıldıkları uluslararası gelecek nesil zirvesi hakkında bilgi verdi. Açılış konuşmalarından sonra oturuma başlayan Yönetim Danışmanı Evrim Kuran, iş yaşamında farklı nesillerin görev almasıyla, nesiller hakkında bilginin öneminin her geçen gün daha da arttığını belirerek, aile şirketlerinin gelişerek büyümesi için lider, idealist ve girişimci profillere ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Son derece verimli geçen toplantının son bölümündeki soru-cevap kısmında, katılımcılar merak ettikleri konuları yöneltme imkânı elde etti. Etkinlik, tüm katılımcıların toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

TANITIM VİDEOMUZU İZLEYİN

ÜYELERİMİZ

Kurumsal Üyelerimiz

E-Bülten Aboneliği