Etkinlikler

Etkinlikler

Devr-i Oyun/cak Forum Tiyatro Gösterisi Denizli

30 Eylül 2019 Pazartesi Denizli

Bir aile şirketinin öyküsü Devr-i Oyun/cak İzmir ve Ankara’dan sonra Denizli seyircisiyle buluştu

TAİDER üyelerinden oluşan doğaçlama tiyatro grubunun, bir aile şirketinin öyküsünü anlattığı “Devr-i Oyun/cak” oyunu Denizli’de izleyicileriyle buluştu. Aile şirketlerinde nesiller arası ilişkileri ve iletişimi merkeze alan öyküsüyle Forum Tiyatro (Doğaçlama Tiyatro) şeklinde sahnelenen oyun, seyircilerin aktif katılımıyla şekillendi.

Türkiye'deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesine ve ülke ekonomisinin daha sağlıklı, istikrarlı büyümesine destek olmak amacıyla kurulan TAİDER'in üyelerinden oluşan doğaçlama tiyatro grubu, “Devr-i Oyun/cak” oyununu Denizli, Merkezefendi Kongre Merkezi'nde sahneledi. Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Müjdat Keçeci, Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Okan Konyalıoğlu ve Denizli Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakan Urhan’ın açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği etkinliğe Denizlililer yoğun ilgi gösterdi.

TAİDER Forum Tiyatro 7. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nin 2. gününde İstanbul’da seyircisiyle buluşacak

TAİDER'i sanatla güçlendirmek ve aile şirketlerini ilgilendiren konularda, üyelerin sanat aracılığıyla kendilerini ifade etmelerine ortam sağlamak amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Candan Çilingiroğlu, “İzmir, Ankara ve Denizli’de bizi yalnız bırakmayan tiyatro severlere çok teşekkür ederiz. Aile şirketlerinde yetki devri sürecini ve nesiller arası iletişimi ele aldığımız Devr-i Oyun/cak oyunumuzda aslında aile şirketi sahipleri ve aile üyelerine bir anlamda ayna tutmuş oluyoruz. İzleyicilerimiz bir yandan sanatla beslenirken diğer yandan da aile içi iletişimde yaşadıkları çeşitli iletişim sorunlarını doğrudan görme ve empati yapma şansı yakalıyor. TAİDER’in Forum Tiyatro oyunu bu konuda dünyada bir ilk ve İzmir ve Ankara’nın ardından Denizli gösteriminde de hak ettiği ilgiyi gördüğünü düşünüyorum. Katılımcılarımızdan aldığı olumlu yorumlarla oyunumuz, 1-2 Kasım’da İstanbul’da gerçekleşecek 7. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nin 2. gününde gösterimde olacak. Bunu kamuoyuyla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

2. nesil İnci Holding Ortağı, FBN Yönetim Kurulu Üyesi, TAİDER Kurucu Başkanı Şerife İnci Eren ise etkinlikte yaptığı konuşmasında 67 yıllık geçmişe sahip Egeli bir aile şirketi olan İnci Holding’in sürdürülebilirlik ve kurumsallaşma hikayesini aktararak tecrübelerini paylaştı.

Forum Tiyatro nedir?

Halkı bilinçlendirmek ve insanları eğitmek ya da belli bir konuda düşündürmek için Brezilyalı tiyatrocu Augusto BOAL tarafından geliştirilen, bir doğaçlama tiyatro modeli olan Forum Tiyatro'da ele alınan konuyla ilgili toplumu/hedef kitleyi ilgilendiren ve mümkünse yaşantılarına dayalı bir problem durumu bulunur. Bu probleme uygun 10-15 dakikalık bir ön oyun oluşturulur. Sahneleme sürecinde yukarıda belirtilen ön oyun oynandıktan sonra forum bölümüne geçilir. Bu bölümde moderatör gelir ve seyircilere sorular sorarak problem durumunun nasıl çözüleceği hakkında fikir alışverişinde bulunur. Sonra seyircilerin fikirleri oyuncular tarafından doğaçlanarak probleme çözüm bulunmaya çalışılır. Oyuncu kadrosunda TAİDER üyelerinin yer aldığı oyunun yönetmenliğini 20 yıldır doğaçlama tiyatro yapan Tiyatro Eğitimcisi ve Öğretim Görevlisi Erdem Erem yapıyor.

TANITIM VİDEOMUZU İZLEYİN

ÜYELERİMİZ

Kurumsal Üyelerimiz

E-Bülten Aboneliği